2013

(31.12.2013)

  

cały Warmińsko-Mazurski Związek Kolarski w Olsztynie wraz z Prezesem - Kazimierzem Czetyrko

wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, działaczom, trenerom, sędziom i kibicom.

Aby ten nowy, przychodzący rok, był pełen sukcesów i mądrych doświadczeń.


(21.10.2013) Zapraszamy do pobierania wyników z zawodów MTB w Mrągowie.

(13.10.2013) Zapraszamy do pobierania wyników z VII Zawodów MTB o Puchar Burmistrza, Starosty oraz Wójta w Bartoszycach. W tym roku wyścig w międzynarodowej odsłonie, dzięki startowi zawodników z Kaliningradu. Zwłaszcza w kat. Junior młodszy oraz Master rywalizacji odbywała się na wysokim poziomie, dzięki wysokiej frekwencji kolarzy. I choć organizatorzy dopieli imprezę na ostatni guzik, to jednak pogoda, zwłaszcza wysoka wilgotność, doskwierała kibicom i zawodnikom.

 • Już za tydzień zapraszamy na ostatnie w tym sezonie zawody MTB do Mrągowa.

(2.10.2013)  Już jest dostępny regulamin zawodów MTB, które odbędą się na Górze 4 Wiatrów w Mrągowie 19.10.2013. Wciąż czekamy na oficialne wyniki zawodów w Węgorzewie.

(27.09.2013) Publikujemy regulamin zawodów MTB w Bartoszycach, które odbędą się 12 października.

(25.09.2013)

Zarząd Warmińsko-Mazurskiego Związku Kolarskiego

składa na ręce rodziny i najbliższych

ś. p.

Stanisława Szozdy

kondolencje. Zawsze będziemy o Panu pamiętać …

Prezes – Kazimierz Czetyrko wraz z Zarządem WMZKol.

(8.09.2013) Opublikowaliśmy wyniki XII Mazurskiego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Nadleśniczego, który odbył się przy pięknej aurze w giżyckim lesie miejskim. Oprucz zawodów w kategoriach żak-masters odbyły się także trzy starty w kategoriach wiekowych masterów, na starcie stawiło się wiele osób z Giżycka, jak i całego regionu. W kategorii Masters pojawili się także zawodnicy z obw. kaliningradzkiego, przez co zawody miały międzynarodowy charakter.

(1.09.2013) Zapraszamy w imieniu organizatra TK Masters Giżycko na Zawody Kolarskie MTB o Puchar Nadleślicznego Nadelśnictwa Giżycko, które odbędą już 8 września, w niedzielę, w lesie miejskim. Do regulaminu zawodów dołączona jest mapa dojazdu do miejsca startu.

Kolejną imprezą jest odbywający się już od 12 lat Jesienny Cyklocross w Węgorzewie, w tym roku impreza odbędzie się po raz 13. nad jez. Święcajty, zapraszamy 29 września. Regulamin również już do pobrania.

(25.08.2013) Zapraszamy do pobierania wyników z XI Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Wójta Gminy Miłki.

(16.08.2013) Publikujemy wyniki "Nadziei olimpijskich", które odbyły się 11 sierpnia w Warpunach. 

(12.08.2013) Zapraszamy do pobierania regulaminu dwóch wyścigów o Puchar Wójta Gminy Miłki, które odbędą się już 24 i 25 sierpnia w powiecie giżyckim.

(11.08.2013) Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa prezesa Kazimierza Czetyrki ze zgrupowania młodzików w Adamowie, Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Bisupcu oraz III Pucharu Prezydenta Olsztyna. Zdjęcia do obejrzenia w zakładce Galerie.

 • W imieniu MSR Mrągowo informujemy, że kryterium uliczne zaplanowane na 22 września jest odwołane z powodu braku funduszy.
 • Czekamy na wyniki z zawodów "Nadzieje Olimpijskie", który odbył się 11 sierpnia w Warpunach.

(7.08.2013) Zapraszamy w imieniu organizatorów na kolejną edycję Nadziei Olimpijskich w kat. Młodziczka i Młodzik, które odbędą się w naszym regionie w miejscowości Warpuny, gm. Sorkwity. Poza wyścigami ww. kategorii, odbędzie się również wyścig w kat. juniorka młodsza oraz zawody dla amatorów pn. "Wszyscy na wszystkim". Biuro w świetlicy wiejskiej w Warpunach czynne w niedzielę już od godziny 9 rano.

(28.07.2013)  Ostatni dzień Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Kolarstwie Szosowym upłynął pod znakiem wielkich emocji. Było gorąco i to nawet dosłownie, gdyż w czasie rozgrywania wyścigu temperatura w cieniu przekraczała 30°C. Ku uciesze zgromadzonych kibiców po raz kolejny tryumfowali zawodnicy klubu gospodarzy. W kategorii młodzików zwyciężył Bartłomiej Balcer z LKK Warmia Biskupiec wyprzedzając o długość roweru Mateusza Pomaskiego z BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki (obaj z czasem 01:05’28” na dystansie 35,55 km). Wśród młodziczek bezkonkurencyjna była Marta Jaskulska także reprezentująca barwy LKK Warmia Biskupiec, która na dystansie 23,70 km uzyskała czas 44’57”.

Podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Kolarstwie Szosowym.

Pełne wyniki z dzisiejszego wyścigu do pobrania tutaj.

(27.07.2013) Drugi dzień Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików za nami. W jeździe na czas parami zwyciężył LKK Warmia Biskupiec. Wyniki można już pobierać.

(26.07.2013) Pierwszy dzień Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików za nami, wyniki z jazdy indywidualnej na czas można już pobierac.

(20.07.2013) Zapraszamy do pobierania wyników III Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Prezydenta Olsztyna. Pogoda dopisała, niestety publiczność olsztyńska nie koniecznie. Zawody odbyły się na wysokim poziomie, gdyż na starcie stanęli zawodnicy z BGŻ, LEGII, BDC, LAS VEGAS POWER, CCC Polsat, CARTUSII STAL czy WMKS Olsztyn, co gwarantowało zaciętą walkę do samego końca. Pierwszy na linii mety zameldował się Leszek Pluciński z warszawskiego BDC, z czasem poniżej trzech godzin. Natomiast wśród młodzieżowców (U-23) zwyciężył Arkadiusz Owsian z Mostostalu Puławy. Przez silne podmuchy wiatru oraz palące słońce, tylko dwóm zawodnikom udało się pokonać trasę 130 km w czasie poniżej trzech godzin. Całą imprezę rozpoczął wyścig na mini dystansie 1200 metrów z udziałem żaczek i żaków.

(16.07.2013) Zamieściliśmy regulamin Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików na szosie, które odbębą się w dniach 26-28 lipca w Biskupcu. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich młodzkików i młodziczki z makroregionu Mazowiecko-Warmińsko-Mazurskiego.

(14.07.2013) Zapraszamy do pobierania wyników z Wydmin. Frekwencja w zawodach mastersów poprawiła się znacznie, wpisanie imprezy do kalendarza Pucharu Polski przyciągnęło wielu startujących.

(13.07.2013) I choć przyszło się ścigać w strugach deszczu, to jednak frekwencja w kategoriach młodzieżowych oraz dzici, jak również master i cyklosport nie zawiodła. Kamionki po raz kolejny stanęły na wysokości zadania. Wyniki można już pobierać. I podobie jak w poprzednich latach, pojawili się również zawodnicy z obwodu kaliningradzkiego. Jutro kolejnych puchar w powiecie giżyckim. Tym razem zapraszamy w imieniu organizatorów do Wydmin. 

(8.07.2013) Zapraszamy do pobierania poprawionej wersji regulaminu zawodów w Kamionkach, które odbędą się już 13 lipca.

(30.06.2013) Zapraszamy do pobierania wyników z kryterium kolarskiego w Biskupcu, będącego II Memoriałem Jerzego Kowalskiego. Chociaż pogoda nie dopisała to frekwencja na szosie, jak i kibicce wokół trasy zaskoczyli organizatorów oraz Panią Burmistrz –Elżbietę Samorajczyk.

Zamieszczamy również regulamin zawodów w Kamionkach i Wydminach, które odbędą się 13-14 lipca.

(6.06.2013) Publikujemy regulamin XIX Międzynarodowego Kryterium Ulicznego - Memoriału Jerzego Kowalskiego, które odbędzie się już 30 czerwca, tradycyjnie ulicami Biskupca.

 • Zachęcamy osoby chętne do udziału w szkoleniu na Instruktora kolarstwa - szczegóły na podstronie WMZKol. info.

(20.05.2013) Udało nam się wreszcie wrzucić 20 zdjęć z inauguracji sezonu w Sędkach koło Ełku. Za zdjęcia dziękujemy Panu Prezesowi - Kazimierzowi Czetyrce oraz p. Darkowi Gajdzińskiemu z LUKK Prostki-Ełk. Zdjęcia można zobaczyć w zakładce Galerie.

(17.05.2013) Skróconą relację z Pucharu Warmii oraz Mistrzostw Warmii i Mazur można obejrzeć we Flesz Sporcie TVP Olsztyn z dn. 13 maja, która dostępna jest pod tym linkiem: Flesz Sport

(12.05.2013) W Lutrach aura, zmienna. Czasem słońce, czasem deszcz, ale impreza ukończyła się pomyślnie. Wyniki Pucharu Warmii oraz drugiego dnia Mistrzostw Warmii i Mazur do pobrania tutaj.

(11.05.2013) Pierwszy dzień Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Pucharu Warmii i Mazur w ramach XXVIII Międzynarodowego Wyścigu Dookoła Jez. Luterskiego za nami. Wyniki w jeździe indywidualnej na czas do poprania tutaj. Jutro start wspólny. Zapraszmy do Lutr koło Biskupca mając nadzieję, że pogoda jutro nam dopisze. Relacja z zawodów w poniedziałek na antenie TVP Olsztyn w ramach flesza sportowego po każdym wydaniu wiadomości. Wśród startujących pojawiła się również mocna reprezentacja z Kaliningradu.

(3.05.2013) Publikujemy wyniki XVIII Kryterium ulicznego z Lubawy. W tym roku impreza miała nową oprawę, w nowym miejscu. Kolarzy przywitał urokliwy lubawski rynek, który mamy nadzieję na stałe stanie się miejscem startu i mety kolejnych edycji zawodów o Puchar Burmistrza Lubawy oraz Przewodniczącego Gminnego Zrzeszenia LZS.

 • Opublikowaliśmy regulamin Okręgowych Mistrzostw Kolarskich na szosie, które odbędą się 11-12 maja w Lutrach.

(26.04.2013) Dostępny jest już regulamin kryterium kolarskiego w Lubawie wraz z mapką trasy. W tym roku w nowym miejscu.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na 3 maja do Lubawy.

(20.04.2013) Opublikowaliśmy już wyniki zawodów w Sędkach koło Ełku, wkrótce pojawią się również zdjęcia. Oby cały sezon przebiegał tak sprawnie jak jego inauguracjia.
Jednocześnie informujemy w imieniu organizatorów kryterium, które miało odbyć się 5 maja w Bartoszycach, że zawody nie odbędą się. Organiozatorzy zapraszają na zawody jesienią.


(8.03.2013) Dostępny jest już regulamin MEMORIAŁU EMILA SAWICKIEGO, który odbędzie się 20 kwietnia w Sędkach k/ Ełku. Będzie to inauguracja sezon szosowego na Warmii i Mazurach.

(23.03.2013)
Z powodu mrożnej aury i utrzymywania się jej wg długookresowej prognozy pogody, organizator zawodów o Puchar Wójta Sorkwit w Warpunach ODWOŁUJE INAUGURACJĘ SEZONU SZOSOWEGO w dn. 28 marca 2013 r. Organizatorzy przepraszają wszystkich zainteresowanych, nowy termin zawodów zostanie podany w trakcie sezonu.
W związku z powyższym ogólnopolskie otwarcie sezonu rozpocznie się 7 kwietnia w Sobótce na Dolnym Śląsku, a pierwsze zawody w naszym regionie odbędą sie w Ełku 20 kwietnia br.

(8.03.2013)

 • Z okazji DNIA KOBIET wszystkim kolarkom oraz działaczkom i kibickom życzymy samych sukcesów.
   
 • Zamieszczamy aktualną wersję projektu kalendarza WMZKol. wystarczy kliknąć w link po prawej stronie.

 

(23.02.2013)

 • Zamieściliśmy nowe zasady wydawania licencji kolarskich na 2013 rok, wystarczy kliknąć w link po prawej stronie, aby odnaleźć szczegóły nt. stawek i szczegółowych zasad, ostateczny termin wnoszenia opłat 30.04.2013 r.
 • 13 kwietnia odbędzie się w ełckim parku naukowo-technologicznym I PODLASKO-WARMIŃSKO-MAZURSKIE FORUM SPORTU, do 8 marca niższe opłaty za rejestrację uczestnictwa, liczba miejsc ograniczona. Wiecej szczegółów na stronie www.fs.forfame.pl


(13.02.2013) Zamieściliśmynowy projekt kalendarza WMZKol. Zapraszamy do pobierania.

(22.01.2013)  Zamieszczamy najnowsze dokumenty do pobrania w Informacjach WMZKol.
- zestawienie kadry wojewódzkiej młodzkików i juniorów na 2013
projekt kalendarza na 2013 /stan 13.01.2013/
- wykaz zawodników i informacji na zgrupowanie w Ramsowie 28.01- 2.02.2013
- wykaz zawodników i informacji na zgrupowanie w Giżycku 18.01- 26.01.2013

(1.12.2013) 
Witamy użytkowników Kolarskiej Strony Warmii i Mazur w roku

i życzymy wielu sukcesów sportowych i osobistych zarówno sportowcom, działaczom, jak i kibicom.
Zapraszamy na naszego FB - aktualności , foto , ciekawostki , itd


Copyright (c)2008-2016 www.kolarstwo-wm.info