Archiwum 2015

(24.12.2015) Życzenia na czas pojednania
 
(23.12.2015) Za miesiąc Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Warmińsko-Mazurskiego Związku Kolarskiego
Zebranie odbędzie się w sobotę 23 stycznia 2016 r. w Mrągowie, przy ul. Brzozowa 16. Pierwszy termin 11.00, drugi godz. 11.30.
Zapraszamy wszystkich delegatów. Więcej informacji tutaj. 

(12.12.2015) Zakończyły się zawody przełajowe Memoriał Emila Sawickiego pod patronatem Tomasza Andrukiewicza prezydenta Ełku. Olga Wasiuk oraz Bartosz Mikler triumfowali w Elicie. Marta Jaskulska kolejnymi punktami goni stawkę w Pucharze Polski, w Ełku była bezkonkurencyjna. Dobra postawa Pawła Kostrubskiego rokuje na Mistrzostwa Polski w Lublinie. Wyniki publikujemy tutaj.

(Foto. B. Grygo) Olga Wasiuk na rundzie wyścigu przełajowego w Ełku.

 

Odbyło się Walne Zebranie Warmińsko-Mazurskiego Związku Kolarskiego w Olsztynie.


(3.12.2015) Publikujemy regulamin jedynego wyścigu przełajowego w kalendarzu PZKol. na sezon 2015/16 w naszym województwie, który odbędzie się w Ełku 12 grudnia 2015 r.  

W sezonie przełajowym Olga Wasiuk bezkompromisowa i bezkonkurencyjna. 

Ola kolejny raz pokazała klasę w sezonie przełajowym, tym razem w Gościęcinie, gdzie obok krajowych zawodniczek stanęły na starcie również Czeszki.
Na drugim miejscu przyjechała Martyna Klekot (UNIPOL Częstochowa), a na trzecim Marta Turoboś (LUKS Sławno).  Zawodniczka, która rozpoczynała karierę w Ełku, w tym sezonie wciąż dominuje nad resztą stawki, czy utrzyma formę? Będziemy mogli sprawdzić już za 9 dni w Ełku. Trzymamy kciuki.

(19.10.2015) Publikujemy wyniki zawodów MTB o Puchar Burmistrza Mrągowa i Mistrzostwa Szkołek Kolarskich, które odbyły się w Mrągowie.

(16.10.2015) Zapraszamy także w niedzielę na zawody w formacie XCM - maraton MTB, które odbędą się w Mrągowie organizowane przez Luz Grupę. Regulamin dostępny. Poza zawodami dla amatorów, będą także startować zawodnicy z licencjami.

(7.10.2015) Zapraszamy na zawody MTB w Mrągowie, które odbędą się w sobotę 17 października w Parku Sikorskiego. Regulamin dostępny. Zawody będą mistrzostwami województwa szkółek kolarskich w kolarstwie górskim.

(25.09.2015) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików na Torze dla woj. mazowieckiego oraz warmińsko-mazurskiego już jutro w Pruszkowie na Welodromie BGŻ Arena, regulamin dostępny tutaj.

(24.09.2015) Maciej Bodnar - ósmy, Marcin Białobłocki dziewiąty, kwalifikacja na Rio jest. Gratulujemy!

Zawody MTB w Węgorzewie już w najbliższą niedzielę. Regulamin już dostępny. Zapraszamy na zawody w kat. żak,  żaczka, młodzik, młodziczka oraz amatorów.

(23.09.2015) Wieści z Richmond, gdzie odbywają się Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym

Tutaj można oglądać na żywo relację z Richmond 2015:

https://www.youtube.com/watch?v=kPg0c2QxtCM#t=2457

 

Mam 3 medale w jeździe drużynowej na czas:

Michał Kwiatkowski - srebro z grupą Etixx-Quick Step

Katarzyna Pawłowska - srebro z grupą Boels Dolmans

Katarzyna Niewiadoma - brąz z grupą Rabo Liv

Dzisiaj zaplanowany jest wyścig w jeździe indywidualnej na czas mężczyzn, trzymam kciuki za Marcina Białobłockiego i Macieja Bodnara.

 

Cycklocross w Węgorzewie - w imieniu organizatorów zapraszamy na wyścig MTB w ostatnią niedzielę września 27 września.

Regulamin wkrótce.

(15.09.2015) W minioną niedzielę odbył się XIV Mazurski Wyścig MTB w Giżycku o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Giżycko.

Można już pobierać wyniki w formacie PDF.

(14.09.2015) Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski 2015 Jelenia Góra-Cieplice za nami


Wicemistrzynią Polski w kat. juniorek młodszych została Marta Jaskulska z LKK Warmia Biskupiec - gratulujemy!

W juniorach młodszych Dawid Burczak z Warmii Biskupiec zameldował się na mecie na 6. miejscu, zwyciężył Wiktor Rychter z Koźminianki Koźminek. Dalsze miejsca:

Dawid Przybylski z WMKS na 54. pozycji.

Michał Nalepa MSR Mrągowo 74.

Dawid Łysak Warmia Biskpiec 80.

W juniorach zwyciężył Alan Banaszech z BDC NOSiR Nowy Dwór Maz.,  natomaist Kostrubski Paweł z Warmii Biskupiec nie ukończył wyścigu, na skutek kraksy złamał obojczyk.

W juniorkach Zuznanna Skubaja z Lubawy, reprezentująca klub Pacific Toruń zajęła 11. miejsce. Wygrała klubowa koleżanka lubawianki - Agnieszka Skalniak z Pacifik Toruń.

W Elicie kobiet na 12. miejscu przyjechała Bogumiła Dziuba z Biskupca, reprezentująca klub ATOM z Dzierżoniowa (7. miejsce w U23), natomiast Monika Kopińska wycofała się z wyścigu.

W Elicie mężczyzn oraz młodzieżowcach Mistrzostwo Polski zgarnął Tomasz Marczyński, Marek Rutkiewicz (CCC Sprandi Polskowice) wycofał się z wyścigu.

Ze świata 

Barczewianka - Małgosia Jasińska -  pierwsza na 2. etapie w Międzynarodowym wyścigu dookoła Toskanii (Premondiale Giro della Toscana). Gratulujemy!

(foto. ciclomarche)

Vuelta a Espana 2015 z polskim akcentem - Rafał Majka - Thinkoff-Saxo w klasyfikacji generalnej zakończył wyścig na 3. miejscu i jest to największy sukces polskiego kolarstwa w Wyścigu dookoła Hiszpanii.

(3.09.2015) PZKol. opublikował oficjalną listę zawodników na Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym w Richmond, które odbędą się w dn. 20-27 września.

W składzie nie mogło zabraknąć Marcina Białobłockiego One Pro Cycling (UK), związanego przez kilka lat z Ełkiem, gdzie ścigał się w juniorze mł., także, jako junior; oraz Małgosi Jasińskiej z Barczewa, która obecnie reprezentuje włoską grupę Ale Cippolini. Białobłocki, jako aktualny Mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas, nie zmieni swojej profesji i również w Stanach Zjednoczonych wystartuje w czasówce. Jasińska jako wszechstronna zawodniczka i również Mistrzyni Polski, będzie reprezentowała nasz kraj ze startu wspólnego. Trzymamy kciuki za Małgosię oraz Marcina.

 

Wrześniowy kalendarz MTB

6. 09 - MTB, Międzywojewódzie Mistrzostwa Młodzików w kolarstwie górskim, Warszawa-Wesoła

13.09 - MTB, XIV Mazurski Wyścig MTB o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Giżycko, Las Miejski Giżycko - regulamin.

27.09 - MTB, XV Jesienny Cyklocross w Węgorzewie, regulamin wkrótce.

 

Szosa we wrześniu:

12-13.09 - Górskie Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym, Jelenia Góra
20.09 - Szukamy następców Olimpijczyków, Warpuny


Tor we wrześniu:
25.09 - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików na torze, Pruszków BGŻ Arena Welodrom 

Ze świata
Vuelta Espana 2015 - po 11. najtrudniejszym górskim etapie Rafał Majka (Thinkoff Saxo) umocnił się w klasyfikacji generalnej na 4. miejscu. Nowym liderem Fabio Aru. 


(31.08.2015) Publikujemy poprawione wyniki z drugiego dnia MMM w Kamionach.

(29.08.2015) Pierwszy dzień Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i Żaków w kolarstwie szosowym za nami.

Pogoda dopisała, podobnie jak frekwencja. Na starcie jazdy indywidualnej na czas stawiło się ponad 90. zawodników z 16. klubów z woj. warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego. W wyścigu parami na czas zwyciężyły zawodniczki z WMKS Olsztyn - Kamila Niedźwiecka i Kamila Wieremiejczyk. W kategorii młodzik zwyciężyła para z OPTY-Mazowsze Grodzisk Maz. Grzegorz Olszewski i Dawid Jurasz. W jeździe indywidualnej na czas tryumfowali: Luiza Wawer z Ełku (żaczka), Jakub Kozicki z Piaseczna (żak), Kamila Niedźwiecka z WMKS Olsztyn (młodziczka) oraz Jakub Soszka z Mińska Maz. (młodzik). Jutro wyścig ze startu wspólnego. Od godziny 10:00 startują Żacy oraz Żaczki, a następnie Młodzicy i Młodziczki. Wyniki konkurencji czasowych już dostępne.

  • Odszedł wielki człowiek, trener i założycie sekcji kolarskiej w Mrągowie – Paweł Ewert. 

Pan Paweł Ewert trener kolarstwa w Mrągowie w latach 1958–1988 odszedł wczoraj nad ranem po długiej chorobie. Pan Ewert do końca związany był ze swoim macierzystym klubem, podczas imprezy zorganizowanej 16 sierpnia ufundował premię specjalną na kryterium ulicznym. Z zamiłowania fotograf. Wychował wiele utalentowanych zawodników m.in. Wiesław Warenik, Jarosław Jezuit, Tadeusz Wiśniak, czy Ryszard Socha. Miał 81 lat.

W imieniu Zarządu WMZKol. oraz całego środowiska kolarskiego w regionie składamy kondolencje rodzinie.

Panie Pawle połamania kół po tamtej stronie chmur.


(26.08.2015) Ostatni moment na zgłoszenie zawodników do startu w Miedzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Żaków w kol. szosowym dla woj. warminsko-mazurskiego oraz mazowieckiego, które odbędą się 29-30 sierpnia w Kamionkach koło Giżycka.

Mija termin nadsyłania zgłoszeń klubów, prosimy o dotrzymanie terminu, gdyż biuro zawodów będzie czynne w sobotę tylko przez 90 min. i w tym czasie chcemy skupić się tylko na weryfikacji licencji i badań oraz wydawaniu przypisanych numerów, tak aby bez zwłoki przeprowadzić odprawę i rozpocząć starty par o czasie.

Karta zgłoszeniowa do pobrania - prosimy odesłać na adres grygo.b@gmail.com. Przedłużamy termin nadsyłania zgłoszeń do 27.08 do godz. 12:00 (południe!). 


(23.08.2015) Wyścig kategorii UCI na Mazurach po 16 latach przerwy

W minioną sobotę 22.08 odbył się 54. Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Ministra Obrony Narodowej  UCI 1.2 ME, w którym wystartowało 90. zawodników z Polski, Rosji, USA, Szwecji, Finlandii, Norwegii, Ukrainy, Hiszpanii, Słowacki, Czech i Belgii. Region reprezentowali zawodnicy KRISMAR Olsztyn, którzy stanowili trzon reprezentacji regionalnej "Warmia i Mazury". Wyścig wygrał Erik Baska - aktualny Mistrz Europy - z czeskiego AWT Green Way, natomiast najlepszy z reprezentantów Warmia i Mazury - Wojciech Skarżyński - zajął 12 miejsce.
Zawodnicy Warmia i Mazury:
Przemek Sobieraj - 20
Konrad Kott - 24
Jędrzej Borkowski - 36
Karol Skrzyniarz - 85

Marek Rutkiewicz, olsztynianin, ścigający się na co dzień w CCC Sprandi Polkowice zajął w klasyfikacji generalnej 76 miejsce.

Na 3. rundzie trasy Pisz - Orzysz - Biała Piska (łączny dystans 176 km) rozegrano premię specjalną w miejscowości Biała Piska, którą wygrał Jarek Górecki z warszawskiej Legii Corratec. Jest to pierwszy wyścig klasy UCI rozgrywany w naszym województwie (nie licząc przejazdów TdP) po Wyścigu dookoła Warmii i Mazur, który odbył się po raz ostatni w 1999 roku. Liczymy, że imprezy tej rangi zawitały na Warmię i Mazury na stałe. Komplet wyników dostępny tutaj.

(18.08.2015) Zaproszenie na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików MTB dla województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego, które odbędą się w Warszawie-Wesołej w sobotę 6 września. 

Do udziału w wyścigu zapraszeni są wszyscy młodzicy posiadający aktualną licencję kolarską.

Zapisy odbywają się drogą elektroniczną do 4 września 2015 roku. Zgłoszenia należy dokonać przesyłając e-mail na adres bmaresz@o2.pl.

Regulamin wyścigu znajduje się na stronie internetowej: http://www.mwzkol.pl/index.php?page=regulaminy-zawodow

Kontakt do organizatora: Błażej Maresz, Warszawski Klub Kolarski, tel. 600 452 865.

Link dojazdu do trasy: https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=zEqqVw_EJsbA.kSAswthBgCV0

Jednocześnie przypominanym, że 29-30 sierpnia odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Żaków w kolarstwie szosowym dla województwa mazowieckiego oraz warmińsko-mazurskiego, które odbędą się w Kamionkach koło Giżycka. Mapa dojazdu oraz baza nocelgowa i regulamin są już dostępne. Zapisy do MMM na szosie trwają do 26 sierpnia drogą elektroniczną na adres grygo.b@gmail.com.

(16.08.2015) Wyniki 4. Emilinacji do Mistrzostw Polski Mężczyzn w Kryterium Ulicznym dostępne tutajAtosfera i pogoda w Mrągowie dopisały. Liczymy, że impreza będzie przyciągała w kolejnych latach jeszcze więcej zawodników i klubów z całej Polski, czego zwiastunem jest przyjazd i zwycięztwo w kategorii Elita Kamila Zielińskiego, lidera po 4. etapie klasyfikacji generalnej na 72. Tour de Pologne. Oprócz ekipy Domin Sport, pojawili się zawodnicy olsztyńsko-elbląskiego KRISMARu oraz Whistle Eskom Ziemia Brzeska. Wśród orlików tryumfował Konrad Kott z WMKS Krismar. Wśród kobiet zwyciężyły faworytki Natalia Rutkowska w kobietach open oraz Marta Jaskulska w kat. juniorek młodszych. Wśród juniorów najlepszym okazał się kuzyn aktualnego Mistrza Europy ze startu wspólnego, również nowodworzanin - Norbert Banaszek. Imprezie towarzyszyła loteria fantowa, która miała swój finał w tzw. małym amfiteatrze w sercu Mrągowa z udziałem zawodników i setek widzów. Festiwal rowerowy zakończył przejazd zawodników ulicami miasta w spacerowym tempie. Organizatorom gratulujemy!!!


(14.08.2015) 
Wieści z minionego tygodnia:

Marcin Białobłocki zwyciężył ostatni etap 72. TdP czyli jazdę indywidualną na czas (ITT) z metą na krakowskim Rynku. Marcin pokreślił tym samym swoją klasę i dyspozycję na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Richmond.

 Szymon Rekita zajął wysokie 14. miejsce podczas drugiego dnia Europejskich Mistrzostw w kolarstwie szosowym w konkurencji indywidualna jazda na czas. Impreza odbyła się w estońskim Tartu. Obu zawodnikom serdecznie gratulujemy! 

Już w najbliższą niedzielę w Mrągowie obędą się 4. eliminacje do Mistrzostw Polski w kryterium ulicznym, dlatego do serca Mazur przyjadą topowi zawodnicy z kategorii Elita oraz U23 (orlicy). Zawody rozpoczynają się już o godz. 11, a patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Na trasie okrążeń wystartują także chłopcy i dziewczęta z naszego regionu, gdyż festiwal rowerowy zorganizowany przez MSR Mrągowo obejmuje zawodników od kat. żak i żaczka, aż po mastersów.

(7.08.2015) Kompletna informacja nt. Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i Żaków regulamin z mapą oraz karta zgłoszeniowa i baza noclegowa w gm. Giżycko już dostępne. Zgłoszenia prosimy przesyłać do 28 sierpnia na wskazany w regulaminie adres. Zapraszamy do podstrony regulaminy.

(5.08.2015) Publikujemy regulaminy dwóch zbliżających się zawodów w naszym regionie:

IV Elimianacja Mistrzostw Polski Mężczyzn w Kryterium Ulicznym, które odbędzie się 16 sierpnia 2015 w Mrągowie.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kolarstwie szosowym, które odbędą się 29–30 sierpnia 2015 w Kamionkach koło Giżycka.


Wieści z 72. Tour de Pologne. Marcin Białobłocki zachował po IV etapie koszulkę granatową - najaktywniejszego. We wtorek na etapie Zawiercie-Katowice Białobłocki uciekał przez większość etapu w ucieczce, dzisiaj przyjechał za grupą główną oraz za uciekającymi Maciejem Bodnarem (zwycięzcą IV etapu), Kamilem Zielińskim (nowym liderem klasyfikacji generalnej) oraz Gatisem Smukulisem (Katjusza - LT). Olsztynianin Marek Rutkiewicz przesunął się w peletonie na 76. miejsce.

(28.07.2015) Ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi -głosi przysłowie. Dlatego my także przyznajemy się do błędu i pragniemy z poślizgiem, ale także nieukrywaną dumą poinformować, że lista Mistrzów Polski z woj. warmińsko-mazurskiego, którzy odebrali tytuły w Sobótce w czerwcu 2015, nie kończy się na Małgosi Jasińskiej i Marcinie Białobłockim, ale również nasz Orlik, związany z klubem LKK WARMIA Biskupiec - Szymon Rekita - zdobył tytuł Mistrza Polski w indywidualnej jeździe na czas (ITT). Serdecznie gratulujemy Szymonomi, jak i wychowawcom znakomitego kolarza!

(foto. naszosie.pl)

NABÓR NA STUDIA I-STOPNIA: Wychowanie fizyczne, TORUŃ-LUBICZ

Wyższa Szkoła Kultury Fizycznej i Turystyki w Pruszkowie wspólnie z Akademią COPERNICUS uruchamia studia licencjackie w ośrodku zamiejscowym Toruń-Lubicz.

Studia odbywają się w trybie zaocznym, rekrutacja bez egzaminów wstępnych. Studia będą prowadzone pod kontem kolarstwa szosowego.

WIĘCEJ INFORMACJI na PLAKACIE.


(21.07.2015) Publikujemy wyniki zawodów kolarskich, które odbyły się po raz pierwszy w Kiparach (gm. Wielbark). Na starcie stawili się licznie zawodnicy z klubów Warmińskich oraz z woj. kujawsko-pomorskiego w tym z Grudziądza i Torunia. 

Równolegle w miniony weekend odbył się Puchar Warmii, czyli Wyścig dookoła jez. Luterskiego. Tradycyjnie już pierwszego dnia (w sobotę) odbyła się jazda indywidualna na czas, natomiast w niedzielę wyścigi ze startu wspólnego. Wyniki już dostępne. Wyścig miał tradycyjnie już odsłonę międzynarodową, gdyż do startu stanęli także zawodnicy z Rosji (obw. kaliningradzki) oraz Irlandii.

(14.07.2015) W najbliższy weekend mamy istny wysyp imprez kolarskich w regionie:

  • 19 lipca - I Wyścig kolarski o puchar Wójta Gminy Wielbark, regulamin już jest dostępny.
  • 18-19 lipca w Lutrach koło Biskupca rusza kolejna edycja Pucharu Warmii, Wyścigu dookoła jez. Luterskiego.

(12.07.2015) Zakończyły się dwudniowe zawody w kolarstwie szosowym w Miłkach koło Giżycka o Puchar Wójta Gminy Miłki. Wyniki gotowe do pobrania.

(28.06.2015) Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Sobótka-Strzelin Kondratowice

W jeździe indywidualnej na czas w kat. Elita zwyciężył Marcin Białobłocki (ur. w Sokółce) zawodnik przez wiele lat związany z ełkim klubem Kolarzyk-PRIM, obecnie LUKK PRIM Ełk, gdzie trenował w latach 1999-2002 pod opieką p. Waldka Grygi. Obecnie trenuje i mieszka w Wielkiej Brytanii, skąd przyjechał po złoto na Dolny Śląsk. Więcej informacji na Eurosport.

Jeszcze jedno złoto dla kolarza, a właściwie kolarski z Warmii i Mazur, tym razem to Małgorzata Jasińska, przez wiele lat związana z rodzinnym klubem LUKK Potorscy-TSB Barczewo, obecnie reprezentująca barwy włoskiej grupy Ale Cipollini, zdobyła Mistrzostwo Polski ze startu wspólnego w kategorii Elita. Więcej informacji na Eurosport.
Obojgu Mistrzom serdecznie gratulujemy i jesteśmy domni, że w naszym województwie ścigali się i trenowali obecni Mistrzowie Polski. Będziemy dalej śledzili sukcesy tych zawodników.  

(23.06.2015) OŚWIADCZENIE W SPRAWIE MISTRZOSTW POLSKI MASTERSÓW W KOLARSTWIE SZOSOWYM W WYDMINACH:

OŚWIADCZENIE

Towarzystwo Kolarskie Masters Giżycko oświadcza, że było jedynym organizatorem Mistrzostw Polski Masters w Wydminach i jest odpowiedzialne za wszelkie niedociągnięcia organizacyjne zaistniałe podczas imprezy. Jednocześnie TK Masters Giżycko przeprasza Gminę Wydminy i jej mieszkańców za ponoszone przez nią konsekwencje związane z organizacją imprezy, które wpływają niesłusznie na zły wizerunek Gminy. Wszelkie zarzuty dotyczące przebiegu zawodów powinny być kierowane do organizatora. Jednocześnie pragnę przeprosić zawiedzionych uczestników Mistrzostw Polski za wynikłe niedociągnięcia organizacyjne! 
 
Jerzy Gawarecki,
TK Masters Giżycko
prezes 

(22.06.2015) Wyniki II Pasłęckiego MTB Maratonu są już gotowe do pobrania na stronie chiptiming.

(18.06.2015)  Już za dwa dni rusza druga edycja MTB Maratonu w Pasłęku, osób wybierające się do tego urokliwego miasta zachęcamy do przeczytania regulaminu, to ostatnia chwila aby się zarejestrować.

Tour de Suisse 6 etap: Marek Rutkiewicz (CCC Sprandi) zdobył koszulkę najaktywniejszego zawodnika na etapie. Olsztyniani uciekał przez 193 km w 3-osobowej grupie, którą peleton skasował na ostatnim kilkometrze przed metą. To zdecydowanie najlepszy start zawodowca z Olsztyna w tym sezionie. Tour de Suisse uważany jest na czwarty najważniejszy pro tour w kalendarzu UCI, po wyścigu dookoła Francji, Włoch i Hiszpanii. Najlepszy z Polaków Rafał Majka po 7. etapach jest na 12 pozycji. Ostatnie dwa weekendowe etapy przyniosą rozstrzygnięcie, kto zostanie najszybszył zawodnikiem i wywiezie z kraju zegarków trofeum lidera klasyfikacji generalnej i czy zostanie nim Thibaut Pinot z teamu FDJ?

Wywiad z Markiem Rutkiewiczem dostępny na: http://sport.tvp.pl/20518124/rutkiewicz-w-taka-pogode-nie-mam-debowych-nog 

(14.06.2015) Zakonczyły się Mistrzostwa Polski Mastersów w kolarstwie szosowym, wyniki już można pobierać.

(13.06.2015) Pierwszy dzień Mistrzostw Polski Masters w kolarstwie szosowym w Wydmianach za nami. Poznanliśmy pierwszych Mistrzów wśród Kobiet 20, 30 i 40 oraz wśród mężczyzn 50 i 80. Zapraszamy do pobierania wyników. Pogoda dopisała, jak również frekwencja, w szczególności w kategoriach M50a i M50b.Zwycięzcom gratulujemy.

(30.05.2015) Zamieściliśmy regulamin Mistrzostw Polski Masters w kolarstwie szosowym, które odbędą się w Wydminach już 13-14 czerwca.

(17.05.2015) Za nami 9-dni Giro d'Italia, wieli Alberto wciąż liderem, choć premie górskie należały do Niemca S. Geschke (Giant Alpacin). Polscy kolarze na etapie: 36.  Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) 41. Sylwester Szmyd (CCC Sprandi Polkowice). Olsztynianin Marek Rutkiewicz (CCC Sprandi) 76, w generalnej 105.  Grupa CCC Sprandi jest na 18 miejscu.

(03.05.2015) XX Kryterium Uliczne im. Edmunda Groszkowskiego o Puchar Burmistrza Lubawy za nami. Pogoda dopisała. Imprezie towarzyszyły III Eliminacje do Mistrzostw Polski Kobiet w Kryterium Ulicznym. Na starcie zameldowały się zawodniczki z czołowych klubów ATOM MAT Dzierżoniów, LKK Warmii Biskupiec, GK BOGO Szczecin, CARTUSII Kartuzy, ALKS STAL Grudziądz i wielu innych klubów. Frekwencja dopisała także w kategoriach Żak i Młodzik. Organizatorem zawodów wspólnie z klubem LKK Ziemia Lubawska, lubawskim Ratuszem i OSiR Lubawą, był także klub ALKS STAL Grudziądz. Żałujemy, że na starcie stawiła się małoliczna reprezentacja w kategoriach Junior, Elita mężczyzn oraz Masters. Tradycyjnie przy okazji kryterium, które już po raz II miało swój start i metę na lubawskim rynku, rozstrzygnięta została loteria, w której główną nagrodą był rower górski. W kat. kobiet open zwyciężyła Małgorzata Wojtyra ze szczecińskiej grupy BOGO. W juniorkach młodszych niezwyciężona była Marta Jaskulska aktualna Mistrzyni Polski w kolarstwie przełajowym. Komplet wyników już można pobierać. Kryterium jest coraz częściej porównywane do klasyku Paryż-Roubaix, gdyż niemal w całości przebiega po bruku, co jest dużym wyzwaniem dla zawodników zarówno doświadczonych, jak również zaczynających dopiero przygodę z kolarstwem.

 

Zawodniczki kat. Elita i Juniorki gotowe do startu na lubawskim rynku (foto. B. Grygo).
 

(13.04.2015) Koniec Wyścigu Dookoła Kraju Basków

- Michał Kwiatkowski 10. w klasyfikacji generalnej, Rafał Majka na pozycji 49.

Paryż - Roben (Paris Roubaix), czyli 253,5 km po kocich łbach za nami

- Zyciężył John Degenkolb z Team Giant-Aplecin z czasem 5 49'51", który w tym roku zwyciążył również Mediolan-San Remo. Koronę "królowej klasyków" zdobył Niemic po raz pierwszy od 1896 roku. Jedyny Polak w peletonie - Maciej Bodnar (Tinkoff-Saxo) - przyjechał do mety na 78 miejscu.

(9.04.2015) III wersja kalendarza WMZKol.

Zapraszamy do pobierania III wersji kalendarza, konsultacje do 15 kwietnia.

Regulamin powoływania kadry w Warmińsko-Mazurskim Związku Kolarskim 

dostępny w zakładce WMZKol. Informacje.

Na 3 etapie Dookoła Kraju Basków Rafał Majka piąty, a Michał Kwiatkowski czwarty. Polacy w doskonałej formie.


(8.04.2015) Po 2 etapach Wyścigu Dookoła Kraju Basków

Michał Kwiatkowski na pozycji wicelidera po dwóch etapach Vuelta Al Pais Vasco, na pagórkowatym drugim etapie triumfował Włoch Felline przed Matthewsem. Kwiatkowskiemu zabrakło milimetrów na finishu, żeby zdobyć trzecią pozycję w etapie. Poycja w klasyfikacji generalnej została uratowana, w wyścigu na północy Hiszpanii nie ma bonifikat czasowych, tak jak w przypadku większości UCI World Tourowych wyścigów etapowych, zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Świata.

W niedzielę 12.04 rusza klasyk Paris - Roubaix, to już drugi po finiszowym etapie Wyścigu Dookoła Flandrii wyścig brukowy - oj będzie się działo.

 

(4.04.2015) Życzenia Wielkanocne 2015


(25.03.2015) Volta Ciclista a Calanuya 2015 po 3 etapach

Po trzech etapach Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) jest na II miejscu, na pierwszy etapie Polak zdobył pierwsze zwycięstwo w etapowym wyściug World Tour, czym jak sam potwierdził spełnił swoje życiowe marzenie. Przez kilka sezonów Paterski ścigał się u boku Nibali'ego oraz Sagana w Liquidgas, po powrocie do Polskie wzmocnił skład teamu z Polkowic, który stara się o zaproszenie na coraz więcej imprez najwyżej punktowanych w kalendarzu UCI. To bardzo dobry prognostyk dla Macieja na sezon szosowy 2015. Na trzecim etapie Girona-Girona 156 km, kolarz przyjechał  za grupą. W generałce Paterski jest 1'o8" za zwycięzcą Pierrem Rollandem (Europcar), przez co stracił koszulkę lidera Wyścigu dookoła Katalonii, wciąż liczy się w klasyfikacji generalnej. Do końca Touru zostały jeszcze 4 etapy. Poniedziałkowemu zwycięstwu Paterskiego pikanterii dodaje fakt, że dzień wcześniej ukończył na czwartej pozycji wyścig Mediolan-San Remo o długości 300 km.


(23.03.2015) Druga wersja kalendarza oraz Mistrzostwa Polski Masters

Zapraszamy do pobierania najaktualniejszej wersji kalendarza W-MZKol., która jest dostępna od dzisisaj. Wciąż nie znamy dokładnego terminu inauguracji szosowego sezonu oraz dokładnego miejsca. Z nieukrywaną dumą chcemy ogłosić, że klub TK Masters z Giżycka na czele z Prezesem Jerzym Gawareckim otrzymał w tym roku zaszczyt organizacji szosowych Mistrzostw Polski Mastersów 13-14 czerwca w Wydminach, szczegóły wkrótce.

(15.03.2015) Koniec Paryż-Nicea

 Michał Kwiatkowski po walce w strugach deszczu w jeździe indywidualnej na czas na ponad 500 metrowym przewyższeniu nie zdołał prześcignąć Richie'go Porte z grupy SKY, co ostatecznie dało II miejsce Polakowi w tym ważnym w sezonie kolarskim klasyku. Michał otrzymywał aż pięciokrotnie, w siedniu etapach, żółtą koszulkę, co pokazuje, że zawodnik Etixx Quick Step prezentuje wyśmienitą formę. Kwiatkowskiemu udało się obronić białą koszulkę - najlepszego młodzieżowca (do lat 25). Michał Gołaś zajął 25. miejsce w klasyfikacji indywidualnej i był trzecim zawodnikiem Etixx Quick Step. Rafał Majka oraz Paweł Poljański poza pierwszą sześćdziesiątką.

Finał jazdy indywidualnej na czas pod Niceą w tym roku miał się nijak do motto wyścigu "Wyścig ku słońcu" (fr. La Course au Soleil). 9,6 km niemal wszyscy zawodnicy przejechali w strugach deszczu, bądź przy bardzo pochmurnej aurze.


Spotkanie Kolegium Sędziów za nami

W sobotę 14 marca odbyło się spotkanie sprawozdawcze Kolegium Sędziów WMZKol. W spotkaniu brał udział Prezes - Kazimierz Czetyrko. Podczas spotkania powołana została podkomisja ds. regulaminów (w skład której wchodzi 3 sędziów, w tym dwóch z klasą N UCI), która będzie organem opiniującym regulaminy nadsyłane do akceptacji Zarządu WMZKol. KS WMZKol. bardzo zależy na podnoszeniu jakości zawodów w naszym regionie, dlatego przypominamy, że regulaminy do zatwierdzenia powinny wpływać do Związku na 60 dni przed planowaną imprezą. Zawody, których regulaminy nie mają podpisu, nie mogą być uznane przez Władze WMZKol. oraz PZKol. za wyścig kolarski. Prosimy o nadsyłanie regulaminów imprez planowanych na wiosnę. Jednocześnie pragniemy poinformować, że wzorcowe regulaminy (szosa/mtb) dostępne są na stronie głównej PZKol. w dolnej sekcji. 

Kolegium Sędziów powiększyło się o sędzinę, byłą zawodniczkę, Izabelę Worm, która w zeszłym sezonie uczestniczyła w imprezach szosowych i mtb jako kandydat na sędziego. Gratulujemy.

Spotkanie Zarządu WMZKol 18.03 – Olsztyn, ul. Głowackiego 27A

W najbliższą środę odbędzie się w Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu spotkanie członków zarządu WMZKol., gdzie będą poruszane bieżące kwestie przed rozpoczęciem sezonu szosowego, na spotkaniu będzie obecny delegat KS WMZKol. komisarz N UCI - Adam Szuba.

(12.03.2015) Zasady przyznawania punktów do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Na stronie PZKol. dostępne są już zasady przyznawania punktów dla młodzieżowców na sezon szosowy 2015.

Zapraszamy do lektury: http://www.pzkol.pl/

 Regulaminy międzynarodowych wyścigów w klasie UCI 2.1U i 2.2

Dodatkowo na stronie PZKol. pojawiły się już regulaminy Karpackiego Wyścigu Kurierów (PL/SLV/CZ/HU) oraz Wyścigu Bałtyk-Karkonosze.

(11.03.2015) Paryż-Nicea wieści

Aktualny mistrz świata w kolarstwie szosowym – Michał Kwiatkowski – zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej, tracąc sekundę, po trzech etapach, do lidera Michaela Matthewsa z Orica Greenedge. Michał wygrał prolog wyścigu i prowadził po pierwszym etapie, co stanowi dobry prognostyk nie tylko na cały klasyk, ale i sezon szosowy 2015 (www.letour.com/paris-nice/2015/us).


(foto. ASO/G.Demouveaux)

(6.03.2015) Licencje raz jeszcze:
Zaktualizowaliśmy wnioski o licencje kolarskie, trenerskie, kierowników ekip, mechaników oraz sędziowskie. Prosimy wypełnione wnioski wraz z dowodem wpłaty i zdjęciem, a w przypadku zawodników pierwszorocznych z zaświadczeniem lekarskim, przesyłać do Prezesa Związku:

Kazimierz Czetyrko wmzkol@gmail.com, bądź wydruki (podpisane) przesłać na adres wskazany drogą e-mail, bądź tel. 608 676 867

Informujemy, że władze Związku mają 14 dni od momentu wpłynięcia wniosku na wystawienie dokumentu, dlatego prosimy o niezwlekanie z przesyłaniem wniosków wraz z dowodami opłat do początku sezonu szosowego. Pilne wystawienie licencji, zgodnie z przepisami, podlega powiększonej opłacie. Przewodniczący Kolegium Sędziów WMZKol. przypomina, że zawodnicy kat. Żak i Żaczka są pełnoprawnymi zawodnikami w momencie posiadania licencji oraz ubezpieczenia, zawodnicy zgłaszani do zawodów bez licencji, nie będą klasyfikowani (PK). Koszt wyrobienia licencji w tych kategoriach to tylko 5 zł. W tym roku wymóg ten, wynikający z przepisów PZKol., będzie konsekwentnie przestrzegany na wszystkich imprezach kalendarza WMZKol.Przypominamy również, że licencja niepodpisania, nie jest ważnym dokumentem uprawniającym do startów w zawodach kalendarza PZKol., WMZKol. czy imprezach międzynarodowych UCI.

(28.02.2015) Zebranie Kolegium Sędziów WMZKol.

W dniu 14 marca odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Kolegium Sędziów przy WMZKol. Spotkanie odbędzie się w sobotę 14 marca, o godz. 11:00 W Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu ul. Głowackiego 27a w Olsztynie. Sędziów, Komisarzy i kandydatów na sędziów serdecznie zapraszamy.

(24.02.2015) Zaproszenie na Dolny Śląsk 

na I Eliminacje Mistrzostw Polski Kryterium - Memoriał Zdzisława Szepke w Dzierżoniowie. Impreza odbędzie się 11 kwietnia w Dzierżoniowie, regulamin do pobrania TUTAJ.

(22.02.2015) Mamy pierwszą wersję kalendarza

Dzięki staraniom p. Gintera Schulza została opracowana pierwsza wersja kalendarza WMZKol. na 2015 rok. Konsultacje nad pierwszą wersją do 15 marca, wszelkie uwagi można przesyłać bezpośrednio na wmzkol@gmail.com. Zapraszamy do pobierania Kalendarza WMZKol. I wersji.

(17.02.2015) Na Ostatki...

Zapraszamy na ciekawą wystawę fotograficzną prezentującą "inną stronę" Tour de Pologne, która objeżdża miasta ostatniego etapu touru. Wernisaż wystawy miał miejsce w warszawskiej galerii handlowej Blue City (Al. Jerozolimskie) 12 lutego i będzie otwarta do 20 lutego, następnie Galeria Bałtycka w Gdańsku (21 lutego - 1 marca), Galeria Katowicka (2-10 marca), Galeria Rzeszów (11-19 marca) i Galeria Krakowska (20-29 marca). Dla fanów kolarstwa, członków klubów i zawodników to nie lada okazja, aby spojrzeć na kulisy wielkiego touru (źródło: sport.wp.pl).


Wieści ze świata

Alberto Contador zapowiedział koniec kariery na 2016 rok, obecnie przygotowuje się do sezonu - Wyścig Dookoła Andaluzji (The Vuelta a Andalucía, UCI 2.1), ostatnie trzy edycje należały do Alejandro Valverde, który w tym roku wybrał młodą imprezę w Omanie.

Maciej Bodnar (Tinkoff-Saxo) uplasował się w Tour of Qatar na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Gratulujemy! Zwyciężył Holender Niki Terpstra (Etixx-Quick Step). Maciej stracił do lidera tylko 6". Co ważne, Mistrzostwa Świata na szosie odbędą się w 2016 roku własnie w Katarze, termin został przesunięty wyjątkowo na październik ze względu na wysoką temperaturę we wrześniu, kiedy to tradycyjnie organizowane są MŚ. Oficjalny termin 9-16 października 2016 r. Przed nami jednak Mistrzostaw Świata 2015 w Richmond (USA).

Foto. PAP/EPA

Rafał Majka i Peter Sagan (Słowacja) zostali liderami grupy zawodowej Tinkoff-Saxo. Dzisiaj rusza pierwsy etap Tour of Oman, trzymamy kciuki na zwycięzcę zesłorocznego Tour de Pologne. Tour na Półwyspie Arabskim to młoda impreza, która rozpoczyna sezon szosowy Rafała Majki, liczymy na formę Polaka w ostatnich dwóch etapach, które mają charakter bardziej górski. Czwarty etap to podjazd pod Zieloną Górę (Jebel Akhdar), czyli ponad 6 km wspinaczka miejscami przekraczająca nawet 10% nachylenia. Polakowi bukmacherzy dają 15% szans na zwycięstwo górskiej premii, faworytem jest Alejandro Valverde. Szef teamu Sean Yates liczy, że Majka w klasyfikacji generalnej uplasuje się w pierwszej piątce. W rosyjskiej grupie startuje również Polak Paweł Poljański. Natomiast w niemieckiej Bora-Argon 18 zobaczymy Bartosza Huzarskiego. Więcej info: www.tourofoman.om (uwaga, proszę na stronie Touru nie przełączać na ENG, bo włącza się wersja francuska!)


(9.02.2015) Witamy w KARNAWALE 
Luty to czas odpoczynku po Mistrzostwach Polski oraz Mistrzostwach Świata w kolarstwie przełajowym. Dla osób, które po Nowym Roku zapadły w sen zimowy, przypominamy co je ominęło.

Przełajowe wieści...
Olga Wasiuk, związana przez wiele lat z klubem LUKK Ełk, obecnie trenująca w MGLKS Błękitni Koziegłowy Paula Trans, zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w Kolarstwie Przełajowym 78. Mistrzostw Polski w Bytowie (10.01) w kategorii Elita Kobiet. Podobnie w kategorii Juniorek Młodszych mamy w naszym województwie Mistrznię, została nią Marta Jaskulska z LKK Warmia Biskupiec. Naszym Mistrzyniom serdecznie dziękujemy i gratulujemy.
Natomiast w przełajowych Mistrzostwach Świata w czeskim Taborze, wystąpił w Elicie Mariusz Gil i Marek Konwa, ten pierwszy na mecie uplasował się na 22. miejscu. Mistrz Polski (M. Konwa) uległ kraksie i uplasował się na dalszej pozycji.
W Koźminku odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS i finał Pucharu Polski 17.01, gdzie również w Juniorkach Młodszych startowała biskupianka Marta Jaskulska, która do mety dojechała na 1. miejscu.  


 
Licencje na 2015
Z
aktualizowaliśmy wnioski o licencje kolarskie, trenerskie, kierowników ekip, mechaników oraz sędziowskie. Prosimy wypełnione wnioski wraz z dowodem wpłaty i zdjęciem, a w przypadku zawodników pierwszorocznych z zaświadczeniem lekarskim, przesyłać do Prezesa Związku:

Kazimierz Czetyrko wmzkol@gmail.com, bądź wydruki przesłać na adres wskazany drogą e-mail, bądź tel. 608 676 867


Informujemy
, że władze Związku mają 14 dni od momentu wpłynięcia wniosku na wystawienie dokumentu, dlatego prosimy o niezwlekanie z przesyłaniem wniosków wraz z dowodami opłat do początku sezonu szosowego. Pilne wystawienie licencji, zgodnie z przepisami, podlega powiększonej opłacie. Przewodniczący Kolegium Sędziów WMZKol. przypomina, że zawodnicy kat. Żak i Żaczka są pełnoprawnymi zawodnikami w momencie posiadania licencji oraz ubezpieczenia, zawodnicy zgłaszani do zawodów bez licencji, nie będą klasyfikowani (PK). Koszt wyrobienia licencji w tych kategoriach to tylko 5 zł. W tym roku wymóg tenwynikający z przepisów PZKol., będzie konsekwentnie przestrzegany na wszystkich imprezach kalendarza WMZKol.Przypominamy również, że licencja niepodpisania, nie jest ważnym dokumentem uprawniającym do startów w zawodach kalendarza PZKol., WMZKol. czy imprezach międzynarodowych UCI. 
Zapraszamy na naszego FB - aktualności , foto , ciekawostki , itd


Copyright (c)2008-2016 www.kolarstwo-wm.info